KORDONEK

Przedstawiamy bogatą ofertę kordonków czyli bawełny merceryzowanej. Co to znaczy że jest merceryzowany? to znaczy że bawełna jest pokryta specjalną powłoką, która powoduje że nitka nie ma włosków i nie mechaci się, jest bardziej śliska  i gładka w wyrobie. Mamy kordonki polskie, tureckie, hiszpańskie, czeskie, chińskie, cieniowane czeskie, cieniowane polskie zwane ombre . Wszystkie służą do szydełkowania dostępne są u nas w dziale kordonki i szydełka. Można szydełkować wszystko serwetę na stół, obrusy, firany, chusty ombre cieniowane, a także bluzki z himalaya yildiz. Oprócz szydełkowania można kordonkami wyszywać. Kordonek a mulina czym się różni? Kordonek jest to nitka bawełniana skręcona i jej się nie da rozdzielić w efektowny sposób i jest w nawoju powyżej 100m i więcej żeby w serwecie czy obrusie było jak najmniej łączeń, natomiast mulina to zwoje 8m składające się z kilku nitek które można swobodnie wyciągną - nawet 1 nitkę i nią haftować wyszywać czy szyć. Najbardziej popularne kordonki to kordonki z Ariadny : ARIA 5, MUZA 10, MUZA 20, OPAL, KAJA, KORAL, czeska SNEHURKA, tureckie to oczywiście MAXI Z Madame Tricote Paris, YarnArt, Himalaya

Podkategorie

 • MAXI

  Kordonek MAXI najpopularniejszy kordonek merceryzowany produkcji tureckiej bestseller na naszym rynku. Pełna nazwa Maxi Madame Tricote Paris. Maxi kordonek 100% bawełna merceryzowana jest droższa na Allegro niż u nas w sklepie internetowym, gdzie mamy wszystkie akcesoria do robienia na szydełku czy drutach w niskich cenach od importera. Sklep internetowy pasmanteria-warszawa.pl to hurtownia GOLD-POL hurtownia  kordonków i włóczek, tutaj kupisz kordonki we wszystkich kolorach : biały, ecru, zielony, niebieski, czarny, szary, granatowy, fioletowy, turkusowy, czerwony, ombre czy metallic czyli z metaliczną nitką złotą czy srebrną. Kordonek Maxi jest idealny do szydełkowania.

  Najczęszcze pytanie to jakie szydełko do Maxi Madame Tricote? Według producenta 1,5mm, ale to jest względne ponieważ każdy inaczej robi na szydełku : ściśle mniej ściśle i co to ma być bluzeczka, torba, serweta. Można 2,5mm wtedy będzie bardzo luźna np bluzeczka nie będzie sztywna, torebkę można zrobić nawet na szydełku 1mm będzie sztywna bez oczek - dziurek nie będzie trzeba używać podszewki, najlepiej popróbować zrobić kilka próbek na różnych grubościach. Nie zawsze musi być rozmiar szydełka pasować akurat do naszego pomysłu: serweta, torebka czy bluzeczka.

 • CAMELLIA

  Kordonki metalizowane w bogatej kolorystyce. Największy wybór kordonków metalizowanych sznureczków nici w Warszawie największa pasmanteria ceny niższe niż na Allegro

 • MAJA 5

  Maja 5 kordonek polskiej marki Ariadna bawełna 100% merceryzowany najtaniej w Warszawie

 • MAJA 8

  Maja 8 kordonek merceryzowany polskiej marki ARIADNA największy wybór znajdziesz u nas a ceny niższe niż na Allegro

 • MUZA 10

  Muza 10 kordonek merceryzowany najwyższej jakości polskiej marki Ariadna a ceny mamy niższe niż na Allegro

 • OPAL 35

  Największy wybór nici zdobniczych specjalistycznych i kordonków w Warszawie przyjdź i sprawdź ceny niższe niż na Allegro

 • KORAL 18

  Koral 18 pełna paleta kolorów nici specjalistyczny marki Ariadna w najlepszej cenie. Koral 18 to kordonek polskiego producenta Ariadny. Sprzedawany od lat zwany cordem [czytaj: kordem]. Koral 10 i Koral 18 to nitki 100%poliester służy do wyrobu rękodzieła handmade typu obrusy serwety firany letnie bluzeczki, ma piękną barwną paletę kolorów, która nie blaknie po latach, nie szarzeje i ma piękny połysk. Zapraszamy do naszego sklepu  Warszawa Aleja Krakowska 159, a na lepsze ceny zapraszamy do naszego sklepu online , gdzie mamy niższe ceny niż na Allegro, sprawdź.

 • ATŁASEK 30

  Najdelikatniejsze nici do haftowania najlepsze kolory i cena to Ariadna

 • JAIPUR

  Jarpur to kordonek merceryzowany hiszpańskiej marki Katia, najwyższej jakości.

 • KORAL 10

  Koral 10 to kordonek polskiego producenta Ariadny. Sprzedawany od lat zwany cordem [czytaj: kordem]. Koral 10 i Koral 18 to nitki 100%poliester słuzy do wyrobu rękodzieła handmade typu obrusy serwety firany letnie bluzeczki, ma piekną barwna paletę kolorów, która nie blaknie po latach, nie szarzeje, i ma piękny połysk. Zapraszamy do naszego sklepu  Warszawa Aleja Krakowska 159, a na lepsze ceny zapraszamy do nszego sklepu online , gdzie mamy niższe ceny niż na Allegro, sprawdź.

 • ADA 5

  ADA 5 kordonek Ariadna merceryzowany do frywolitek

 • ADA 10

  ADA 10 kordonek merceryzowany Ariadna

 • KORDONEK METALIZOWANY

  Kordonek metalizowany co to znaczy? na przykład Camellia marki Yarnart czy Yildiz marki Himalaya nazywane również metalic metalik metaliczny uwaga -  nie zawiera metalu. Skład nitki to nitka tak zwana brokatowa, z surowca tego robi się brokat stąd nazwa potoczna:), natomiast nitka brokatowa to 100% poliester folia w kolorze metalicznym pocięta na cienkie nitki. Splecione i zazwyczaj dodana cienka nitka wzmacniająca zapobiegająca przerwaniu metalicznej. Podobnie jest z nićmi do haftu czy maszynowymi, większość to poliester. Nici które zawierają metalową nić sa bardzo drogie i głównie używane do haftu sztandarów, ornatów, renowacji zabytkowych tkanin czy odzieży. Nasze kordonki metaliczne wystawiamy na Allegro, można kupić od ręki w naszej pasmanterii w Warszawie lub sklepie internetowym najtaniej. Dla szydełkujących z pasją mogą u nas kupić inne kordonki metalizowane Maxi Madame Tricote de Paris czy Pyramid. wszystkie włóczki tureckie cieszą się popularnością ze względu na niską cenę i dobrą jakość.

 • MUZA 50

  MUZA 50 to kordonek przeznaczony do rękodzieła handmade, wyrobu koronek frywolitek , koronek klockowych, koronki weneckie, siatki Fille, zalecane szydełko 0,75mm. Dostępna jest Muza 50 w cenach hurtowych po 6 szt i na sztuki w cenie detalicznej.

Jest 233 produktów.

Pokazano 1-24 z 233 pozycji

Aktywne filtry